Pole woodstockowe... w maju

Jadąc rowerem wzdłuż zachodniej granicy Polski (albo raczej: wschodniej granicy Niemiec ;) ) nie mogłam odpuścić sobie odwiedzenia okolic Kostrzyna nad Odrą. Już dawno ciekawiło mnie jak wygląda miejsce Przystanku Woodstock... bez Przystanku Woodstock. ;) 3 maja nadarzyła się ku temu doskonała okazja.ze wzgórza ASP widok na Dużą Scenę ;)


Na Przystanku Woodstock byłam pięć razy. Duży sentyment mam do tych lipcowo-sierpniowych wyjazdów, podróży woodstockowymi pociągami lub stopem, fantastycznych ludzi, zupełnie niepodrabialnego klimatu Przystanku Woodstock. Mnóstwo ciekawych i dobrych wspomnień, pierwszy zachwyt tym miejscem i zachłyśnięcie się poczuciem wolności po zdanej maturze... ;) O tak, pierwszy woodstock wspomina się zawsze najlepiej. W 2010 roku nie było jeszcze tylu reklam, wioski Play, nie było polowego Lidla i na zakupy trzeba było chodzić hen, do Tesco, za to autobusy krwiodawstwa były na festiwalowym polu a nie kawałek za nim... Jakoś brud i kurz zupełnie nie przeszkadzał, jak i legendarne kolejki do śmierdzących toy-toyów. Koncerty i atmosfera miejsca robiły niesamowite wrażenie... Tak, kiedyś to był woodstock!.. ;)

Choć chyba czuję, że "wyrosłam" z woodstocku ;) i teraz już mnie tam nie ciągnie, jednak sentyment niewątpliwie pozostał.

zamiast woodstockowego błotka - sucha ziemia.. ;)


To, co zaskoczyło mnie na woodstockowym polu w maju, to jego wielkość. Aż nie mogłam uwierzyć, że jesteśmy na miejscu... Dopiero po chwili zaczęłam łączyć kształty terenu z woodstockowymi miejscami. Przecierałam ze zdziwienia oczy chodząc po piaszczystych ścieżkach. Wszystko wydawało się tak blisko. Zapamiętane przestrzenie, które były rozległe i sporo czasu zajmowało przejście pomiędzy namiotami do celu, były bez porównania... mniejsze. Wyróżniała się asfaltowa droga, po której co chwila śmigały samochody i obeschnięte drzewo obwieszone butami, które podczas trwania Przystanku Woodstock jakoś zupełnie ginie w kolorowym chaosie festiwalu. W maju było zielono, pusto, i tak jakoś... zaskakująco zwyczajnie. ;)wzgórze ASPa tam chyba można dojść do Hare Kryszna ;)


Było to dla mnie naprawdę bardzo ciekawe doświadczenie - zobaczyć woodstockowe pole poza woodstockiem. :)

W cieniu krzewów, po prawej stronie od Dużej Sceny ;) rowery odpoczywały, a my gotowaliśmy sobie polowy obiad na gazowej kuchence. Zaskoczyło mnie to, że co chwilę po asfalcie przejeżdżały samochody, motory, rowery. Ludzie zatrzymywali się i robili zdjęcia. Nie pomyślałabym, że to miejsce jest aż tak popularne, że tyle osób wpadło na ten sam pomysł, co ja. ;) Być może tak duży ruch miał związek z wolnym, słonecznym dniem 3 maja. ;)


Żadnego namiotu na woodstockowym polu w maju jeszcze nie znaleźliśmy... :)
Komentarze

Popularne posty